
Het waterschap richt de Berkel tussen Haarlo en Borculo in als een ecologische verbindingszone. Bij stuw Hoge Brug nabij de Hambroekplas wordt een vispassage aangelegd. Ook worden er natuurvriendelijke oevers aangelegd en een vispaaiplaats, een zogenoemde stapsteen. De aanleg start vermoedelijk begin 2013 en neemt ongeveer een half jaar in beslag.
Tijdens de inloopdag geven medewerkers van het waterschap een toelichting op de inrichtingsplannen. De bijeenkomst vindt plaats van 14.30 tot 20.00 uur in zalencentrum Prinsen, Eibergseweg 13 in Haarlo.
Daarnaast heeft het college van dijkgraaf en heemraden van Waterschap Rijn en IJssel op 17 juli 2012 het ontwerp projectplan op grond van de Waterwet vastgesteld voor het project op de Berkel tussen Haarlo-Borculo.
U kunt het ontwerp projectplan en de bijbehorende stukken van 14 augustus 2012 tot en met 25 september 2012 op de volgende plaatsen inzien:
Uw zienswijze over het ontwerp projectplan kunt u schriftelijk of mondeling naar voren brengen tot en met 25 september 2012. U kunt uw zienswijze sturen naar het college van dijkgraaf en heemraden van Waterschap Rijn en IJssel, Postbus 148, 7000 AC Doetinchem. Voor het mondeling naar voren brengen van uw zienswijze kunt u contact opnemen met de unit Vergunningverlening en Handhaving.
Voor meer informatie over het project kunt u contact opnemen met de heer C.A.T. Egging, tel. 0314-369646.