Sommige bomen en planten hebben diepe wortels. Deze wortels zijn heel sterk en kunnen de persleidingen beschadigen. Daarom gelden er voor het planten van bomen en struiken bij een persleiding regels.
Plant geen bomen of planten met diepe wortels op of vlakbij onze persleidingen. Hieronder staat op welke afstand je bomen mag planten.
Planten met ondiepe wortels mogen wel
Deze planten beschadigen onze leidingen niet. Het is wel belangrijk we deze planten op elk moment kunnen verwijderen. Dat is bijvoorbeeld nodig als er een storing of een noodgeval is. Houdt bij het planten rekening met de dingen hieronder:
- Voorkom schade aan de persleiding tijdens het aanplanten van een boom of struik
- Voorkom schade aan een leiding door het gewicht van een boom die boven op een rioolpersleiding staat
- Voorkom schade aan de leiding door omwaaien van de boom of door het verwijderen van boomstronken. Wortels kunnen om een rioolpersleiding heen groeien.
- Voorkom dat struiken en wortels onderhoud en inspectie van een rioolpersleiding belemmeren.
Neem altijd contact op als
Neem altijd contact met ons op in de situaties hieronder:
- Als je een boom of diepwortelende struik wil planten binnen de veiligheidsstrook rondom een rioolpersleiding;
- Als je een boomstronk of stobbe wil verwijderen binnen de veiligheidsstrook rondom een rioolpersleiding
- Als je een wortelpakket wil rooien binnen de veiligheidsstrook rondom een rioolpersleiding
Stel je vraag
Heb je een vraag over het planten van bomen en planten? Wil je toestemming vragen? Bel of mail met een collega van de afdeling Zuiveringsbeheer en Riolering.
